Najnowszy ranking najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce otwiera Rzeczpospolita, na której redakcyjne treści inni dziennikarze w kraju powoływali się w październiku ponad 2,3 tys. razy. Drugie miejsce zajmuje RMF FM z wynikiem ponad 1,9 tys. odniesień w innych mediach, a podium zamyka Wirtualna Polska z liczbą 1,8 tys. cytowań. Dziennik Gazeta Prawna niezmiennie na podium najbardziej opiniotwórczych tytułów prasowych o profilu ekonomiczno–biznesowym.

Najbardziej opiniotwórcze media ekonomiczno-biznesowe

Ranking opiniotwórczych mediów biznesowych PAŹDZIERNIK 2022

Na podium najbardziej opiniotwórczych tytułów prasowych o profilu ekonomiczno–biznesowym niezmiennie utrzymuje się Rzeczpospolita (2,3 tys.). Kolejne miejsce podobnie jak w zeszłym miesiącu zajmuje Dziennik Gazeta Prawna, a podium ze wzrostem o jedno oczko należy do Forbes (224). W drugiej połowie października redakcja opublikowała ranking najcenniejszych firm rodzinnych, który często pojawiał się w mediach. Kolejne miejsca w zestawieniu zajęli Puls Biznesu (218) oraz Parkiet (29).

Dziennik Gazeta Prawna w ścisłej czołówce marek

DGP znalazł się na czwartym miejscu rankingu Top Marka w kategorii prasa. Awans w zestawieniu zapewniły naszej gazecie materiały o zmianach w prawie, o sporze w Turowie czy uchodźcach z Ukrainy. Wśród wszystkich 500 marek poddanych analizie DGP uplasował się na 54. pozycji

W obu rankingach jako Dziennik Gazeta Prawna wyprzedziliśmy: „Rzeczpospolitą” (5. miejsce w branżowym zestawieniu, 90. w ogólnym), polską edycję „Forbesa” (miejsca odpowiednio 6. i 95.), „Wprost” (7. i 114.), „Puls Biznesu” (8. i 138.), „News week Polska” (9. i 157.) i „Politykę” (10. i 178.).

Tuż za podium

W kategorii prasa za najsilniejszą markę została uznana „Gazeta Wyborcza” (24. w zestawieniu ogólnym). Miejsce drugie zajął „Przegląd Sportowy” (25. w ogólnej klasyfikacji); trzecie – „Super Express” (39. na ogólnej liście marek).

Jak podali w uzasadnieniu twórcy rankingu, na czwarte miejsce (rok temu byliśmy na piątym) w zestawieniu DGP zapracował m.in. „licznymi publikacjami przybliżającymi niuanse związane ze zmianami w prawie, zwłaszcza planowanymi, a potem wdrożonymi w ramach Polskiego Ładu. Tytuł poświęcił też sporo miejsca sporowi z Czechami o Turów, statusowi uchodźców z Ukrainy i przepisom ograniczającym handel w niedziele”.